Calendar

Uncategorised

Tue   November 24   Bowling   Norwood High School   4:00PM

Mon   November 30   Bowling   Archbishop McNicholas   4:00PM

Tue   December 1   Girls Basketball   at   Mariemont High School   7:30PM

Wed     December 2    Academic Quiz Team    Northwest High School    4:00PM

Thu     December 3    Swimming    Lakota East & West - JV/Var.      6:00PM

Fri    December 4   Boys Basketball    Northwest High School    7:30PM

Sat   December 5   Girls Basketball   Walnut Hills High School   2:30PM

Mon   December 7   Bowling   Walnut Hills High School   4:00PM

Tue     December 8    Gymnastics    at    CCD Invitational        6:00PM

Tue   December 8   Boys Basketball   at   Shroder   7:30PM

Tue   December 8   Bowling   at   Walnut Hills High School   4:00PM

Wed   December 9   Academic Quiz Team   Walnut Hills High School   4:00PM

Thu   December 10   Girls Basketball   Hughes High School   7:30PM

Fri   December 11   Boys Basketball   at   Walnut Hills High School   7:30PM

Fri   December 11   Wrestling   Western Brown

Sat   December 12   Girls Basketball   Kings High School   7:30PM

Sat   December 12   Gymnastics   34th Annual Snowflake Invitational     10:00AM

Sat   December 12   Swimming   at   Anderson/Mason/Princeton- JV   2:00PM

Sat   December 12   Wrestling   at Reading Invitational

Tue   December 15   Boys Basketball   Loveland High School   7:30PM

Tue   December 15   Bowling   Kings High School   4:00PM

Tue   December 15   Swimming   Ursuline/MND/Moeller - Var.   6:00PM

Wed   December 16   Girls Basketball   at   Anderson High School   7:30PM

Thu   December 17   Bowling   at   Kings High School   4:00PM

Fri   December 18   Boys Basketball   at   Kings High School   7:30PM

Sat   December 19   Boys Basketball   at   New Richmond High School   7:30PM

Sat   December 19   Girls Basketball   at   Little Miami High School   7:30PM

Sat   December 19   Swimming   Seton/Elder - JV/Var.   1:30PM

Sat   December 19   Wrestling   at SWOWCA at Harrison

Sun   December 20   Wrestling   at SWOWCA at Harrison

Tue   December 29   Boys Basketball   Archbishop McNicholas   7:30PM

Tue   December 29   Wrestling   at McNicholas Duals JV

Tue   December 29   Wrestling   at Dayton Holiday Tournament

Wed   December 30   Girls Basketball   Mt. Healthy High School   7:30PM

Wed   December 30   Wrestling   at Dayton Holiday Tournament

Wed   December 30   Wrestling   at Franklin Invitational JV

Sat   January 2   Girls Basketball   at   Roger Bacon   7:30PM

Sat   January 2   Swimming   at   Larry Lyons Invitational - Var.   1:00PM

Mon   January 4   Bowling   Anderson High School   3:30PM

Tue   January 5   Boys Basketball   Little Miami High School   7:30PM

Wed   January 6   Girls Basketball   at Amelia High School   7:30PM

Wed   January 6   Academic Quiz Team   at   Loveland High School    4:00PM

Wed   January 6   Bowling   at   Milford High School   4:00PM

Thu   January 7   Swimming   Milford - JV/Var.   6:00PM

Fri   January 8   Boys Basketball   Amelia High School   7:30PM

Wed   January 8   Wrestling   Glen Este Duals

Sat   January 9   Boys Basketball   at   Clermont Northeastern   7:30PM

Sat   January 9   Girls Basketball   Wilmington High School   2:30PM

Sat   January 9   Bowling   at   F.A.V.C. Tournament   9:00AM

Sat   January 9   Gymnastics   at   CCD Invitational     11:00AM

Tue   January 12   Bowling   Little Miami High School   4:00PM

Wed   January 13   Wrestling   at Norwood & Williamsburg

Thu   January 14   Bowling   at   Little Miami High School   4:00PM

Fri   January 15   Boys Basketball   at   Wilmington High School   7:30PM

Sat   January 16   Girls Basketball   at   Walnut Hills High School   7:30PM

Sat   January 16   Gymnastics   at   Mason Invitational   11:00AM

Sat   January 16   Swimming   at   District Classic - JV/Var.   TBA

Sat   January 16   Wrestling   at Mason Invitational

Sun   January 17   Swimming   at   District Classic - JV/Var.   TBA

Tue   January 19   Boys Basketball   at   Anderson High School   7:30PM

Tue   January 19   Bowling   Amelia High School   3:30PM

Wed   January 20   Girls Basketball   Archbishop McNicholas   7:30PM

Wed   January 20   Academic Quiz Team   at   Amelia High School    4:00PM

Wed   January 20   Wrestling   at King of the Hill at Anderson

Thu   January 21   Bowling   at   Amelia High School    3:30PM

Thu   January 21   Swimming   at   Sycamore/St. Ursula - Var.   6:00PM

Fri   January 22   Boys Basketball   Walnut Hills High School   7:30PM

Sat   January 23   Girls Basketball   at   Kings High School   7:30PM

Sat   January 23   Gymnastics   at   Worthington Kilbourne Invitational   12:00PM

Sat   January 23   Swimming   Relay Event - JV/Var.   TBA

Sat   January 23   Wrestling   at Loveland Duals V

Sat   January 23   Wrestling   at Batavia Invitational JV

Mon   January 25   Bowling   Wilmington High School   4:00PM

Mon   January 25   Swimming   Mariemont - Sr. Night - JV/Var.   6:00PM

Tue   January 26   Girls Basketball   at   Western Brown High School   7:30PM

Wed   January 27   Academic Quiz Team   Kings High School   4:00PM

Wed   January 27   Bowling   at   Wilmington High School   4:00PM

Wed   January 27   Gymnastics   at   Seven Hills Quad     11:00AM

Thu   January 28   Girls Basketball   Glen Este High School   7:30PM

Fri   January 29   Boys Basketball   Kings High School   7:30PM

Fri   January 29   Wrestling   at Milford Invitational

Sat   January 30   Gymnastics   at   Lakota East Invitational   9:30AM

Sat   January 30   Swimming   at   Clark Montessori - JV   6:30PM

Fri   January 30   Wrestling   at Milford Invitational

Tue   February 2   Boys Basketball   at   Glen Este High School    7:30PM

Tue   February 2   Bowling   at   Norwood High School   4:00PM

Tue   February 2   Swimming   at   Anderson -JV/Var.   5:30PM

Wed   February 3   Girls Basketball   Little Miami High School   7:30PM

Wed   February 3   Academic Quiz Team   at   Wilmington High School   4:00PM

Thu   February 4   Bowling   at   Goshen High School    4:00PM

Fri   February 5   Boys Basketball   at   Little Miami High School   7:30PM

Sat   February 6   Girls Basketball   Amelia High School   2:30PM

Sat   February 6   Swimming   at   F.A.V.C. Champ. - Var.   TBA

Sat   February 6   Wrestling   at Batavia Invitational V

Mon   February 8   Bowling   Sr. Night - Girls/Boys v. Teachers   3:30PM

Tue   February 9   Boys Basketball   at   Milford High School   7:30PM

Tue   February 9   Girls Basketball   Clermont Northeastern   7:30PM

Wed   February 10   Academic Quiz Team   Little Miami High School   4:00PM

Wed   February 10   Bowling   at   St. Ursula - Girls Only   4:00PM

Fri   February 12   Boys Basketball   at  Amelia High School   7:30PM

Fri   February 12   Swimming   at   Sectional - Boys - Var.   TBA

Sat   February 13   Girls Basketball   at   Wilmington High School   7:30PM

Sat   February 13   Gymnastics   at   Anderson Invitational   1:00PM

Sat   February 13   Swimming   at   Sectional - Girls - Var.   TBA

Sat   February 13   Wrestling   at FAVC at Milford

Mon   February 15   Swimming   at   Cooper Invit. - Girls - JV/Var.   TBA

Tue   February 16   Boys Basketball   Wyoming High School   7:30PM

Tue   February 16   Swimming   at   Boys Cooper Invit. - JV   TBA

Wed   February 17   Gymnastics   at   CCD Cinco     6:00PM

Fri   February 19   Boys Basketball   Wilmington High School   7:30PM

Fri   February 19   Bowling   at   Sectionals - BOYS ONLY   TBA

Fri   February 19   Swimming   at   Boys Districts - Qualifiers   TBA

Sat   February 20   Bowling   at   Sectionals - GIRLS ONLY   TBA

Sat   February 20   Gymnastics   at   Cinti. City Championships   TBA

Sat   February 20   Swimming   at   Girls Districts - Qualifiers   TBA

Fri   February 20   Wrestling   at Sectionals

Sat   February 21   Wrestling   at Sectionals

Fri   February 26   Swimming   at   State Meet - Qualifiers   TBA

Sat   February 27   Gymnastics   at   District Champ.   TBA

Sat   February 27   Swimming   at   State Meet - Qualifiers   TBA

Fri   February 27   Wrestling   at Districts

Sun   February 28   Gymnastics   at   District Champ.   TBA

Sat   February 28   Wrestling   at Districts

Sat   March 6   Gymnastics   at   State Meet   TBA

Sun   March 7   Gymnastics   at   State Meet   TBA

Meet The Turpin Athletic Administration

  • Sample avatar

    Dave Spencer

    Principal

  • Sample avatar

    Eric Fry

    Athletic Director

  • Sample avatar

    Rayshawn Walton

    Assistant Athletic Director

  • Sample avatar

    Karen Braun

    Athletics Administrative Assistant